https://uydudreambox.swedishforum.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Canli MAc Izleme linki
6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  EmptyPaz Ekim 06, 2019 11:10 am tarafından turk9999

» DreamBox Kullanıcılarına özel FLASHWIZARD 7.02 Türkçe
6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  EmptyC.tesi Eyl. 17, 2016 8:48 am tarafından turnurbil

» E2 Setting 7,13,19,42
6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  EmptyPaz Kas. 01, 2015 10:04 am tarafından codegen

» Redline Aradiginiz hersey tek link Her zaman guncel Arkadaslar
6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  EmptyC.tesi Eyl. 26, 2015 5:57 am tarafından UCANKUS004

» Çökmüş Dreambox DM 500S Kurtarma
6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  EmptySalı Eyl. 22, 2015 12:43 pm tarafından yavoth

» DM800HD Clone Patched Images (Sim 2.01 SSL#84D OE2.0)
6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  EmptyPerş. Tem. 02, 2015 2:38 pm tarafından Admin

» All Files in Our Enigma2 Addons
6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  EmptyÇarş. Tem. 01, 2015 10:55 pm tarafından ttys

» E2 - Dreamboxedit_setup 5.1.1.1 ile İP TV eklemek
6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  EmptyPaz Mart 22, 2015 1:48 am tarafından AHMCEL

» Ace Stream Media 3.0.3 programı ve paylaşım bölümü
6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  EmptyPerş. Mart 05, 2015 1:59 pm tarafından Admin

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Haber

Html Kodları
http://www.btgroup.com.tr/tr/
Canli Radyo

Fbml Kodları

http://www.btgroup.com.tr/tr/
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)

6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)  Empty 6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)

Mesaj tarafından Admin Çarş. Ara. 19, 2012 10:33 pm

6.0/6.0.1 Tethered Jailbreak, 5.x Restore (Redsn0w 0.9.15)

[Linkleri sadece moderatörler görebilir.]

Önemli Not-1: Eğer jailbreak cihazınız için destekleniyorsa ve cihazınızda 6.0.1 yüklüyse videodakilerden farklı bir işlem yapmanız gerekmiyor. 6.0.1 de olsa Select IPSW bölümünde 6.0 IPSW dosyası seçmeniz gerekiyor. Cihazınız için gerekli IPSW dosyasını [Linkleri sadece moderatörler görebilir.] indirebilirsiniz.

Önemli Not-2: Windows kullanıyorsanız kesinlikle Yönetici olarak çalıştırın. OS X Mountain Lion kullanıyorsanız Ctrl'ye basarak ikona tıklayın ve 'Aç'a basın.

Sıkça Sorulan Sorular
-Redsn0w'un tethered jailbreak yapabileceği cihazlar; iPhone 3Gs, iPhone 4 ve iPod Touch 4G (iPhone 4S, iPhone 5, iPad 2, Yeni iPad, 4. Nesil iPad ve iPad Mini için değildir.)
-Redsn0w'un bu sürümüyle iOS 6'ya yükseltilmiş iPhone 4S, iPad 2(Özel durumu aşağıda açıklanmaktadır.) ve Yeni iPad'inizi SHSH kaydınız olsa dahi 5.x'e düşüremezsiniz. Ancak 5.x yüklü cihazınıza tekrar 5.x kurabilirsiniz. (SHSH kaydı gerekir.)
-Blogda yazılanlara göre jailbreak işlemi yapılınca Cydia otomatik olarak yüklenmektedir.

Özellikler

1)SHSH kaydınız var ise istediğiniz iOS 5.x sürümünden istediğiniz iOS 5.x sürümüne Restore yapabilirsiniz.
2)Artık iOS 6 Tethered Jailbreak yaptığınızda Cydia yüklü gelecektir. Manuel olarak bir şey yapmanız gerekmiyor.
3)Old-Bootrom 3Gs'ler için iOS 6 Untethered Jailbreak mevcuttur.
4)3Gs ve iPhone 4'ler için iOS 6 Haktivasyon özelliği
5)A5 öncesi cihazlar için istenilen sürüme direk Restore seçeneği-Artık iTunes hatalarıyla, hosts. dosyasıyla uğraşmak gerekmiyor.
6)3Gs ve iPhone 4 için Baseband yüksetmeyi bloklama
7)Yasal unlocklar sonucu iPhone'un sim kilidinin kaldırılıp kaldırılmadığını anlamak için Deaktive edip istediğiniz sim kartla aktivasyonu geçip geçemediğinizi kontrol edebilirsiniz.
CoolAktivasyon durumunu gösterme
9)Apple TV 2G için tethered jailbreak
10)Butonları kırık cihazlar için otomatik Recovery moddan çıkma özelliği
11)Redsn0w tüm SHSH kayıtlarınızı bilgisayarınıza da indirip TinyUmbralla gibi saklıyor.

-Eğer doğru SHSH kayıtlarınız varsa 5.1.1'den 5.0.1'e sürüm düşürme, 5.1.1 yüklüyken 5.1.1 Restore, 5.0.1 yüklüyken 5.0.1 Restore yapabilirsiniz.
-Eğer bilgisayarınızda SHSH kayıtlarınız mevcut değilse Fetch yapın. (Serverı tarayacaktır.) Bunun sonucunda SHSH kaydınız varsa bilgisayarınıza indirilir.
-Eğer cihazınızdaki sürüm OTA(Over the Air) ile güncellenmişse Redsn0w ile yapmak istediğiniz sürüm düşürme veya Restore işlemlerinde sorun çıkabilir.
-A4 cihazların aksine Redsn0w A5 ve üstü cihazların basebandlerini koruyamıyor. Sim kilitli cihazınız varsa acele etmeyin.
-iOS 4.x SHSH kayıtlarına sahip olan iPad 2 sahipleri bu kayıtları 6.0'dan 5.x'e ve 4.x'e sürüm düşürmek için kullanabilir. 4.x SHSH kaydınız yoksa bunlar olmaz. Ancak 5.x'teyseniz zaten Redsn0w ile 5.x Restore yapabilirsiniz.
-Ultrasn0w 6.0 uyumu tamamen sağlandı.

Restore Yapmak
Eğer cihazınız yukarıda anlattığım koşulları sağlıyorsa Redsn0w ile Restore işlemi yapabilirsiniz.

Bu Windows için RedSn0w kullanarak iOS 6, tethered jailbreak nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili talimatlar verilmiştir. A gergin firar bilgisayar size her başlattığınızda cihazınızı bağlamanız gerekir. gelir Adım BirPwnage adında masaüstünüzde bir klasör oluşturun son indirin dan RedSn0w sürümü

ve Pwnage klasörüne yerleştirin. Aynı şekilde, gelen 6.0 firmware download [Linkleri sadece moderatörler görebilir.] ve Pwnage klasörüne yerleştirin. (Not: iOS 6.0 üzerinde zaten eğer 6.0 firmware indirmeye gerek yok) Pwnage klasörüne RedSn0w zip dosyasını ayıklayın.

[Resimleri sadece moderatörler görebilir.]

Adım İki :
Zaten iOS için dock 6 sonra açık iTunes güncellendi yoksa.

Soldaki cihazların listeden iPhone'unuzu seçin. Şimdi basılı tutun Shift ve tıklayın Restore düğmesine basın. Senin iPhone üzerinde herhangi bir israf alanı yaratmak olmayacak gibi Restore tercih edilir.

Gidin Pwnage masaüstünüzde klasör ve 6.0 firmware dosyasını seçin. Devam etmek için Seç düğmesini tıklayın.

iTunes artık yeni firmware iPhone güncelleyecektir. ** Önemli: tutmak istiyorsanız sizin UltraSn0w izleyin kilidini

[Linkleri sadece moderatörler görebilir.] güncelleştirmek için yönergeleri. Üçüncü Adım sağ tıklama veya daha önce çıkarılan redsn0w klasöründen redsn0w uygulama denetimi tıklatın ve seçin Yönetici olarak çalıştır gelen

açılır menü görünür.

Dört Adım
kez RedSn0w cihazınızı bağlı olduğundan emin olun ve tıklayın açar Jailbreak düğmesi

Adım Beş
Cihazınızı kapatın ve sonra İleri düğmesini tıklatın

Altı Adım
RedSn0w şimdi DFU moduna almak için adımlarda size rehberlik edecektir. Sen DFU mode ile daha fazla yardım bulabilirsiniz
[Linkleri sadece moderatörler görebilir.] .

Home tuşuna 10 saniye boyunca Güç düğmesine hem basılı tutun.

Güç düğmesini bırakın ve RedSn0w cihazı algılayana kadar Home tuşuna basmaya devam edin.

Yedi Adım
Şimdi limera1n ile istismar edilecektir iPhone.

Adım Sekiz
RedSn0w şimdi. jailbreak verilerini hazırlayacak

Adım Nine
seçenekleri listeden seç Cydia ve İleri'yi tıklayın.

Adım Ten
iPhone şimdi tekrar yeniden başlatılacak ve RedSn0w yeni RAM Disk ve Kernel yükleme başlayacaktır.

Adım Onbir
Bu işlem tamamlandıktan sonra Eğer RedSn0w yapılır bildirilir ve bu gergin firar olduğunu edilecektir.

BOOT tethered
size tethered boot redsn0w yeniden çalıştırmanız gerekir jailbroken var sonra. Adım Bir ana RedSn0w menüden Extras butonuna tıklayın.

Adım İki
Sadece boot seçin Ekstralar menüsünden tethered açarken tekrar DFU moduna cihazınıza koymak için talimatları izleyin.

* Bir büyük teşekkür iPhone toplum için sıkı çalışma ve katkılarından dolayı Dev-Team iPhone ve Geohot borçlu olduğunu.

Bu aşamadan sonra karşımıza birçok seçenek çıkıyor.
-Eğer A5 ve üzeri bir cihaz kullanıyorsanız IPSW'yi seçtikten sonra SHSH kaydınızı da seçip Restore yapabilirsiniz.
-Eğer A5 altı bir cihaz kullanıyorsanız IPSW'yi seçtikten sonra Redsn0w bir uyarı verecektir. Eğer cihazınız sim kilitliyse 'Yes' sim kilitsizse 'No' deyin. Daha sonra cihazınızı Pwned DFU moda alın. Sonra gerekiyorsa SHSH kaydınızı da seçip Restore işlemine başlayabilirsiniz.
-Eğer iPad 2 kullanıyorsanız diğer A5 cihazların aksine 6.x'ten 5.x'e dönebilirsiniz ancak bunun için hem 4.x hem 5.x SHSH kaydı gerekir. Redsn0w bu iki kaydı da seçebilmeniz için sizi yönlendirecektir.

Redsn0w ile SHSH kaydı almada sorun yaşarsanız [Linkleri sadece moderatörler görebilir.]anlatılanları uygulayarak TinyUmbrella ile SHSH kaydınızı alabilirsiniz.

Admin
Administrator

Erkek Mesaj Sayısı : 2857

https://uydudreambox.swedishforum.net

- Similar topics