En son konular
» DreamBox Kullanıcılarına özel FLASHWIZARD 7.02 Türkçe
C.tesi Eyl. 17, 2016 8:48 am tarafından turnurbil

» Canli MAc Izleme linki
Perş. Kas. 19, 2015 8:42 pm tarafından fatih266

» E2 Setting 7,13,19,42
Paz Kas. 01, 2015 10:04 am tarafından codegen

» Redline Aradiginiz hersey tek link Her zaman guncel Arkadaslar
C.tesi Eyl. 26, 2015 5:57 am tarafından UCANKUS004

» Çökmüş Dreambox DM 500S Kurtarma
Salı Eyl. 22, 2015 12:43 pm tarafından yavoth

» DM800HD Clone Patched Images (Sim 2.01 SSL#84D OE2.0)
Perş. Tem. 02, 2015 2:38 pm tarafından Admin

» All Files in Our Enigma2 Addons
Çarş. Tem. 01, 2015 10:55 pm tarafından ttys

» E2 - Dreamboxedit_setup 5.1.1.1 ile İP TV eklemek
Paz Mart 22, 2015 1:48 am tarafından AHMCEL

» Ace Stream Media 3.0.3 programı ve paylaşım bölümü
Perş. Mart 05, 2015 1:59 pm tarafından Admin

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Haber

Html Kodları
http://www.btgroup.com.tr/tr/
Canli Radyo

Fbml Kodları

http://www.btgroup.com.tr/tr/
Aralık 2016
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Takvim Takvim

ZEKİCE FIKRALAR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

ZEKİCE FIKRALAR

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Haz. 21, 2014 3:30 pm

O DA BİR ŞEY Mİ?

Kuzey Irak sorunu yüzünden bir Amerikalı ile kapışan Temel öfkeyle bağırmış: 
-Ula siz Irak'ı haksız yere işgal eden ve teröristlere yardım eden zorbalarsınız!..
Amerikalı, hemen karşı saldırıya geçerek şu karşılığı vermiş:
-Siz Türkler, borç para yemekten başka bir şey bilmeyen insanlarsınız. Teknolojiden filan da hiç anlamazsınız. Oysa bizim işimiz teknolojidir. Bana bir kalıp çelik yolla, sana koca bir gemi yapayım.
Temel'in kafası iyice atmış ve demiş ki:
-Ula o da bir şey mi? Sen bana kız kardeşini yolla, sana geminin bütün mürettebatını yapayım!..

Yarattığın kıvılcım her şeyi yaktı Rabbim
Kaderim bana yalnız Sen’i bıraktı Rabbim

Admin
Administrator

Erkek Mesaj Sayısı : 2857

http://uydudreambox.swedishforum.net

Geri: ZEKİCE FIKRALAR

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Haz. 21, 2014 3:32 pm

DİKTATÖR

Diktatörün biri, çok önemli bir konuşma yapacakmış. Halk şehir meydanında toplanmış. Diktatör kürsüye çıkmış, mikrofon başına gelmiş, tam ağzını açacakken bir ses duyulmuş:
-Hapşuuu!..
Diktatör sormuş:
-Kim hapşırdı?
Cevap alamayınca, muhafız kıtasına emir vermiş:
-Ön sırayı kurşuna dizin!..
Ön sıradakiler yaylım ateşine tutulmuşlar. Diktatör yine sormuş:
-Kim hapşırdı?
Yine cevap yok. Yine yaylım ateş. Bir süre bu böyle devam etmiş. İlk on beş sıradakilerin hepsi ölmüş. Aynı soruyu on altıncı sıradakilere sorunca; çelimsiz bir adam yerinden kalkıp, boynunu bükmüş:
-Ben hapşırdım sayın başkanım!..
Diktatör korkudan tir tir titreyen adama bakmış; aradığını bulmanın rahatlığı içinde bağırmış:
-Çok yaşa!..

Admin
Administrator

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Haz. 21, 2014 3:34 pm

ÇIPLAK KADIN RESMİ

İlkokul 5. sınıfta resim dersinde öğretmen demiş ki:
-Çocuklar konu serbest, hepiniz hayvan resimleri çizin. 
10 dakika sonra küçük Ahmet el kaldırınca, öğretmen yanına gelmiş. Resim kağıdının üzerinde bir sinek gören öğretmen, çocuğun bu sinekten şikayetci oldugunu sanıp, eliyle sineği kovalamış, ama hayvan hiç hareket etmemiş. Biraz daha dikkatli bakan öğretmen, sineğin gerçek olmadığını ve bunun bir sinek resmi olduğunu fark etmiş. Hayretler içinde kalan öğretmen, şaşkınlıkla sormuş: 
-Oğlum, bu resmi sen mi yaptın? 
-Evet öğretmenim. 
-Peki, bir de at resmi yap bakayım. 
Küçük Ahmet öyle bir at resmi çizmiş ki; at, sanki kağıttan fırlayıp çıkacak kadar canlıymış. İyice şaşıran öğretmen, çocuğa seslenmiş: 
-Yavrum, beni hemen babana götür. Sen müthiş bir yeteneksin. Burada harcanmaman gerekir. Derhal güzel sanatlara transfer olman lazım. Babanla konuşmalıyım.
Son dersten sonra öğretmen, Ahmetle beraber yola çıkmış. Dar bir patikadan geçerek, bir gecekonduya gelmişler. Çocukla birlikte içeri giren öğretmen, yatakta inleyen bir adam görünce konuşmaya başlamış: 
-Geçmiş olsun efendim. 
-Tesekkür ederim. 
-Ben oğlunuzun öğretmeniyim... 
-Allah kahretsin oğlumu!..
-Aman efendim, böyle söylemeyin, yaptığı resimler... 
-Onun yaptığı resimler yerin dibine batsın!.. 
-Ama, beyefendi böyle yetenekli bir çocuğun... 
-Yeteneğine başlatmayın şimdi!.. 
-Peki, ne oldu, oğlunuza niçin böyle kızgınsınız? 
-Neden olacak? Dün gece eve biraz çakırkeyif geldim. Bu eşşoğlu eşşek sobanın üzerine çıplak kadın resmi çizmiş. Ben de yanan sobaya sarılınca, bu hale geldim!..

Admin
Administrator

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Haz. 21, 2014 3:36 pm

ACEMİ DOKTOR

Yeni mezun bir doğum doktoru, kasabada muayenehane açmış. Birkaç gün sonra biri gelmiş, onu doğuma çağırmış. Ertesi gün eve dönen doktoru, karısı merakla karşılamış: 
-Nasıl oldu?
-Ah sorma, iyi değil. Çocuk ters geliyordu. Forsepsle almak zorunda kaldım. Fakat bir türlü çıkmadı, parçalandı. Bir saat sonra da annesi öldü.
-Vah vah, zavallı baba kimbilir ne kadar perişandır?
-O da öldü.
-Anlayamadım, nasıl o da öldü?
-Forsepse dayanmış, bütün gücümle çekiyordum. Çocuğun bacağı kopunca bütün ağırlığımla arkaya düştüm. Adamcağız arkada duruyormuş. Başı duvara çarptı, beyin kanamasından öldü.
Bir hafta sonra doktoru yine doğuma çağırmışlar. Geç saatte yorgun argın dönünce, karısı sormuş:
-Doğum nasıl oldu?
Doktor sevinçle cevap vermiş:
-Gelişme var karıcığım. Bugün babayı kurtardım!.. 

Admin
Administrator

5 KURUŞ

Nasrettin Hoca yolda yürürken, biri ensesine öyle bir vurmuş ki, nerdeyse yere düşecekmiş, hiddetle dönüp bakmış; karşısında tanımadığı genç bir adam. Nasretti Hoca sormuş:
-Ne cüretle vuruyorsun!..
-Özür dilerim hocam, sizi birine benzettim, küçük bir hata yaptım, ama siz pireyi deve yaptınız. 
-Yürü o zaman, kadıya gidiyoruz!
Gitmişler kadıya, ikisini de dinleyen kadı efendi, Nasrettin Hoca'ya vuran gencin akrabasıymış. Kadı efendi, Nasrettin Hoca'yı yumuşatıp, akrabasını kurtarmaya çalışmış:
-Hoca, hislerini anlıyorum. Bu durumda herkes aynı şeyi hissederdi. Şimdi bu genç adam kendine bir tokat atsa, kabul eder misin?
Nasrettin Hoca ısrar etmiş:
-Olmaz, mahkeme yapılsın.
Kadı efendi, bunun üzerine akrabası olan genç adama dönüp kararını vermiş:
-Ceza olarak Nasrettin Hoca'ya 5 kuruş ödeyeceksin, hemen gidip getir!.. 
Nasrettin Hoca, para almaya giden genc adamın dönmesini beklemiş. Bir saat geçmiş, iki saat geçmiş, ama genç adam ortalıkta gözükmüyormuş. Mahkeme kapısının kapanma saatine kadar bekleyen Nasretti Hoca, kadı efendinin ensesine okkalı bir tokat indirdikten sonra demiş ki: 
-Kusura bakma kadı efendi, daha fazla bekleyememem, gelirse söyle ona; 5 kuruşu sana versin!.. 

Admin
Administrator

BORU YETMEDİ

Fizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunuyormuş. Birden yağmur bastırınca, bunlar da hemen yakındaki bir arazi evine sığınmışlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz evden ayrılmış. Bunlar ev sahibini beklerken, dikkatleri soba üzerinde toplanmış. Soba yerden 1 metre yukarda, altındaki dizili taşların üzerindeymiş. Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair, kendi aralarında tartışmaya başlamışlar.
Kimyacı:
-Adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış.
Fizikçi:
-Adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş.
Jeolog:
-Burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan, herhangi bir deprem anında sobanın taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak, yangın olasılığını azaltmayı amaçlamış.
Matematikçi:
-Sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış.
Antropolog:
-Adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle, sobayı yukarıya kurmuş.
Bu sırada ev sahibi gelmiş. Ona sobanın yukarda olmasının nedenini sormuşlar. Adam demiş ki:
-Boru yetmedi!..

Admin
Administrator

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Haz. 21, 2014 3:37 pm

FALCI

Sarkozy falcıya gider; Falcı konsantre olarak gözlerini kapatır ve konuşur:
- Sizi büyük bir caddeden üzeri açık bir araba ile geçerken halkın yaptığı tezahürati görüyorum.
Sarkozy sırıtır ve sorar:
- Peki halk memnun mu gözüküyor?
- Evet her zamanki gibi,
- Halk arabanın etrafında koşuşturuyor mu?
- Evet, arabanın etrafında deliler gibi koşuşturuyorlar!.. Polis yolu acmakta zorlanıyor.
- İnsanlar bayrak taşıyorlar mı?
- Evet, hem Fransa bayrakları hem de umut ve güzel bir gelecek vadeden pankartlar taşıyorlar.
- Sahi mi? İnsanlar bağrışıp sarkı da söylüyorlar mı?
- Evet, insanlar umut dolu "Oh, şimdi her şey daha iyi olacak!" diye bağırıyorlar.
- Peki, ben bu hareketlere nasıl bir tavır gösteriyorum?
- Bunu göremiyorum.
- Nicin?
- Çünkü tabut kapalı!..

Admin
Administrator

FİNCANCI KATIRLARI?

Nasrettin Hoca ahirette ne var ne yok merak edermiş. Bir gün mezarlıkta boş bir mezar gören Nasrettin Hoca, eve gidip karısına demiş ki: 
-Hanım, ahirette ne var ne yok merak ediyorum. Bugün boş bir mezar gördüm, gidip içine yatacağım; bakalım ne olacak? 
Hoca, mezarlığa gidip, boş mezara yatmış. "Acaba ne olacak?" diye başlamış sağı, solu dinlemeye. Gece saat dörde doğru "Haldırt!.. Huldurt!.." diye sesler duymaya başlayan Hoca, boş mezarın içinde ansızın ayağa kalkıp sormuş: 
-Ne oluyor yahu? 
Fincancı katırları da Hoca'yı o vaziyette görünce ürkmüş; katırlara yüklenen fincanlar da kırılmış. Fincancılar birbirlerine sormuş: 
-Bu deli ne arıyor burada? 
Katırları ürkmesiyle ficanları kırılan fincancılar, Nasretti Hoca'yı bir güzel dövmüşler. Sabah olunca, Hoca ağzı burnu kan içinde eve gelmiş, karısı "Hoşgeldin" diyerek, sormuş: 
-Hocam, ahirette ne var ne yok? 
Hoca da cevap vermiş: 
-Fincancı katırlarını ürkütmezsen, hiçbir şey yok!..

Admin
Administrator

İNATÇI PAPAZ

Kasabayı sel basmış. Sular giderek yükselirken, halk panik içinde kaçmaya baslamış. Kilisedeki herkes dağılırken, kaçmayan papaz demiş ki:
-Ben yıllardır Tanrı'ya kulluk ederim. Hep onun yolunda çalıştım, Tanrı beni kurtarır.
Sular iyice yükselirken, papaz kilisenin bir üst katına çıkmış, bakmış ki; insanlar kayıklarla geçiyorlar. Kayıktakiler bağırmış:
-Hadi peder, atla kayığa!..
-Siz gidin, Tanrı beni kurtarır.
Sular yükselmeye devam edince, papaz kilisenin çatısına çıkmış. İkinci kayıkla geçenler papazı uyarmışlar:
-Hadi peder, çok geç olmadan atla!..
Papaz onların da uyarısına aldımamış:
-Hayır, siz gidin, Tanrı beni kurtaracak biliyorum.
Sular iyice yükselince direğe tırmanan papaz, tepesinde bir helikopter görmüş. Helikopterdeki kurtarma ekipleri papaza seslenmişler:
-İnat etme peder, gel bizimle!..
Papaz yine inat etmiş:
-Olmaz, Tanrı beni kurtaracak!.. 
Sular daha da yükselmiş ve papaz boğulmuş. Boğularak ölen papaz, öbür dünyada Tanrı'nın huzuruna çıkıp sitem etmiş:
-Ben sana küstüm Tanrım!
Tanrı merak etmiş:
-Hayrola papaz efendi, niye küstün?
-Tanrı'm, bunca yıl yolundan ayrılmadım, bir kere başım sıkıştı, sen beni kurtarmadın.
Papazın sitemi üzerine, Tanrı demiş ki:
-Sana iki kayık, bir helikopter yolladım ya, daha ne yapayım?

Admin
Administrator

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Haz. 21, 2014 3:38 pm

HAVA DURUMU

Hollywood'an gelen film ekibi, Nevada çölünün kızgın güneşi altında kovboy filmi çekiyormuş. Çeşitli dekorlarla kovboy kasabasına benzeyen film setine ihtiyar bir Kızılderili gelmiş ve demiş ki: 
-Yarın yağmur yağacak.
Sonra çekip gitmiş. Film yönetmeni bir gün sonra yağan yağmuru hayretle izlemiş. Bu sırada ihtiyar Kızılderili yine gelip şöyle demiş:
-Yarın fırtına olacak.
Sonra gitmiş. Gerçekten de bir gün sonra müthiş bir fırtına çıkmış ve çölü birbirine katmış. Kızılderilinin bilgeliğine hayran olan film yönetmeni talimat vermiş:
-Çabuk bana o Kızılderiliyi getirin, istediği parayı da verin, o olmazsa biz bu filmi bitiremeyiz!..
Adamlar, Kızılderiliyi bulmuşlar, ama yaşlı Apaçiyi bir türlü razı edememişler. Yaşlı Kızılderili en sonunda teklif edilen bir milyon doları kabul ederek, adamlarla birlikte kampa gelmiş. Bir ay boyunca, ihtiyar Kızılderilinin söylediği her şey tutmuş; yağmur dese, yağmur, çöl fırtınası dese, çöl fırtınası, kavurucu sıcak dese, kavurucu sıcak. Yönetmen gayet memnun mesut durumda filmi çekmeye devam etmiş. 
Bir gün yaşlı Kızılderili susmuş ve hava durumu hakkında hiçbir şey söylemez olmuş. Yönetmen, "Nasıl olsa geçer." diye düşünerek beklemiş. Bir gün, iki gün, bir hafta, bir ay derken, yönetmenin sabrı taşmış ve Kızılderiliyi bir kenara çekerek öfkeyle bağırmış:
-Bana bak, bu iş için sana dünyanın parasını ödedim. Bir an önce yarınki hava durumunu söylemezsen, seni buradan atacağım!..
Kızılderili umursamaz bir tavırla omuzlarını silkerek cevap vermiş:
-Ne yapayım yani, radyo bozuldu!..

Admin
Administrator

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Haz. 21, 2014 3:38 pm

AHLÂKLI PAPAĞANLAR

Kasabanın birinde, bir papazın iki tane erkek papağanı varmış, papağanlar da, papaz gibi oldukca inançlı ve dindarlarmış; kafeslerinde oturup, sabah akşam incil okuyup, dua ederlermis. Bir kadının da iki tane dişi papağanı varmış. Papazın erkek papaganları ne kadar ahlâklı ise, kadının dişi papağanları da o kadar ahlâksızmış. Kadının papağanları eve gelen misafirlerin önünde, "Erkek istiyoruz!.." diye bağırırlarmış. Kadın sonunda dayanamamış, papaza akıl danışmaya gitmiş. Papaz kadını dinledikten sonra demiş ki:
-Siz onları bana getirin, benim papaganların kafesine koyalım da; biraz ahlâk öğrensinler.
Kadın da dişi papağanları getirip papaza teslim etmiş. Papaz da kadının getirdiği papağanları kafese koymuş. Dişi papağanlar kafese girer girmez, erkek papağanlara asılmaya başlamışlar:
-Hey yakışıklılar, iki tane ucuz fahişe ister misiniz?
Erkek papağanlardan biri, ötekine dönüp sevinçle bağırmış: 
-Yaşasın!.. Lan oğlum, sonunda bütün dualarımız kabul oldu!.. 

Admin
Administrator

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 1:57 am

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön